RWR81S1R62FSBSL
Mfr.Part #
RWR81S1R62FSBSL
Description
RES 1.62 OHM 1W 1% WW AXIAL
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Resistance :
1.62Ohms
Tolerance :
±1%
Published :
Width :
2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RWR81S1R62FSBSL
Vishay / Dale RWR81S1R62FSBSL
1.62Ohms, 1W, Wirewound,