RWR81S1R33FPRSL
Mfr.Part #
RWR81S1R33FPRSL
Description
RES 1.33 OHM 1W 1% WW AXIAL
Power Rating :
1W
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
19 Weeks
Width :
2.16mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
1.33Ohms
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81S1R33FPRSL
Vishay / Dale RWR81S1R33FPRSL
1.33Ohms, 1W, Wirewound,