RWR81S1R33DRB12
Mfr.Part #
RWR81S1R33DRB12
Description
RES 1.33 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
1W
Resistance :
1.33Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
6.35mm
Width :
2.16mm
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
1W
Diameter :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
1W
Wirewound
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RWR81S1R33DRB12
Vishay / Dale RWR81S1R33DRB12
Through Hole 1.33Ohms, 1W, Wirewound,