RWR81S1960FRRSL
Mfr.Part #
RWR81S1960FRRSL
Description
RES 196 OHM 1W 1% WW AXIAL
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Resistance :
196Ohms
Datasheets
RWR81S1960FRRSL
Vishay / Dale RWR81S1960FRRSL
196Ohms, 1W, Wirewound,