RWR81S1690BRB12
Mfr.Part #
RWR81S1690BRB12
Description
RES 169 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±0.1%
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Power Rating :
1W
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
169Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
250°C
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
2.16mm
Published :
Datasheets
RWR81S1690BRB12
Vishay / Dale RWR81S1690BRB12
169Ohms, 1W, Wirewound,