RWR81S15R4FPB12
Mfr.Part #
RWR81S15R4FPB12
Description
RES 15.4 OHM 1W 1% WW AXIAL
Width :
2.16mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Packaging :
Bulk
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
1W
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
15.4Ohms
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
P (0.1%)
Max Power Dissipation :
1W
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Datasheets
RWR81S15R4FPB12
Vishay / Dale RWR81S15R4FPB12
15.4Ohms, 1W, Wirewound,