RWR81S15R0FPBSL
Mfr.Part #
RWR81S15R0FPBSL
Description
RES 15 OHM 1W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Packaging :
Bulk
Military, Moisture Resistant
Published :
Failure Rate :
P (0.1%)
Width :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tolerance :
±1%
Resistance :
15Ohms
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Datasheets
RWR81S15R0FPBSL
Vishay / Dale RWR81S15R0FPBSL
15Ohms, 1W, Wirewound,