RWR81S1500FMBSL
Mfr.Part #
RWR81S1500FMBSL
Description
RES 150 OHM 1W 1% WW AXIAL
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
150Ohms
Width :
2.16mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR81S1500FMBSL
Vishay / Dale RWR81S1500FMBSL
150Ohms, 1W, Wirewound,