RWR81S14R3FSRSL
Mfr.Part #
RWR81S14R3FSRSL
Description
RES 14.3 OHM 1W 1% WW AXIAL
Width :
2.16mm
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
14.3Ohms
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
1W
Published :
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Datasheets
RWR81S14R3FSRSL
Vishay / Dale RWR81S14R3FSRSL
14.3Ohms, 1W, Wirewound,