RWR81S1430FRBSL
Mfr.Part #
RWR81S1430FRBSL
Description
RES 143 OHM 1W 1% WW AXIAL
Width :
2.16mm
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
143Ohms
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81S1430FRBSL
Vishay / Dale RWR81S1430FRBSL
143Ohms, 1W, Wirewound,