RWR81S1300FSS73
Mfr.Part #
RWR81S1300FSS73
Description
RES 130 OHM 1W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Length :
6.35mm
Resistance :
130Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Diameter :
2.16mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
250°C
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Military, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
1W
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RWR81S1300FSS73
Vishay / Dale RWR81S1300FSS73
Through Hole 130Ohms, 1W, Wirewound,