RWR81S1300FSRSL
Mfr.Part #
RWR81S1300FSRSL
Description
RES 130 OHM 1W 1% WW AXIAL
Feature :
Military, Moisture Resistant
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Resistance :
130Ohms
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
2.16mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Factory Lead Time :
48 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81S1300FSRSL
Vishay / Dale RWR81S1300FSRSL
130Ohms, 1W, Wirewound,