RWR81S12R1FRB12
Mfr.Part #
RWR81S12R1FRB12
Description
RES 12.1 OHM 1W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Diameter :
2.16mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Width :
2.16mm
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Resistance :
12.1Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Length :
38.1mm
Max Operating Temperature :
250°C
Supplier Device Package :
Datasheets
RWR81S12R1FRB12
Vishay / Dale RWR81S12R1FRB12
Through Hole 12.1Ohms, 1W, Wirewound,