RWR81S1240FRBSL
Mfr.Part #
RWR81S1240FRBSL
Description
RES 124 OHM 1W 1% WW AXIAL
Resistance :
124Ohms
Width :
2.16mm
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RWR81S1240FRBSL
Vishay / Dale RWR81S1240FRBSL
124Ohms, 1W, Wirewound,