RWR81S1210FSRSL
Mfr.Part #
RWR81S1210FSRSL
Description
RES 121 OHM 1W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Power (Watts) :
1W
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Width :
2.16mm
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Resistance :
121Ohms
Published :
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RWR81S1210FSRSL
Vishay / Dale RWR81S1210FSRSL
121Ohms, 1W, Wirewound,