RWR81S1100BSS70
Mfr.Part #
RWR81S1100BSS70
Description
RES 110 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Feature :
Military, Moisture Resistant
Power (Watts) :
1W
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
110Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR81S1100BSS70
Vishay / Dale RWR81S1100BSS70
110Ohms, 1W, Wirewound,