RWR81S1000FMBSL
Mfr.Part #
RWR81S1000FMBSL
Description
RES 100 OHM 1W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Resistance :
100Ohms
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
6.35mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Published :
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RWR81S1000FMBSL
Vishay / Dale RWR81S1000FMBSL
100Ohms, 1W, Wirewound,