RWR81NR700FSB12
Mfr.Part #
RWR81NR700FSB12
Description
RES 0.7 OHM 1W 1% WW AXIAL
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
1W
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Resistance :
700mOhms
Width :
2.16mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RWR81NR700FSB12
Vishay / Dale RWR81NR700FSB12
700mOhms, 1W, Wirewound,