RWR81NR280FSBSL
Mfr.Part #
RWR81NR280FSBSL
Description
RES 0.28 OHM 1W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
280mOhms
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
250°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Width :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81NR280FSBSL
Vishay / Dale RWR81NR280FSBSL
280mOhms, 1W, Wirewound,