RWR81NR221FRBSL
Mfr.Part #
RWR81NR221FRBSL
Description
RES 0.221 OHM 1W 1% WW AXIAL
Length :
6.35mm
Published :
Width :
2.16mm
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
250°C
Resistance :
221mOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Datasheets
RWR81NR221FRBSL
Vishay / Dale RWR81NR221FRBSL
221mOhms, 1W, Wirewound,