RWR81NR174FSB12
Mfr.Part #
RWR81NR174FSB12
Description
RES 0.174 OHM 1W 1% WW AXIAL
Power Rating :
1W
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
1W
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Diameter :
2.16mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Width :
2.16mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Resistance :
174mOhms
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Datasheets
RWR81NR174FSB12
Vishay / Dale RWR81NR174FSB12
Through Hole 174mOhms, 1W, Wirewound,