RWR81NR150FRRSL
Mfr.Part #
RWR81NR150FRRSL
Description
RES 0.15 OHM 1W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
1W
Resistance :
150mOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Factory Lead Time :
48 Weeks
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Power (Watts) :
1W
Width :
2.16mm
Datasheets
RWR81NR150FRRSL
Vishay / Dale RWR81NR150FRRSL
150mOhms, 1W, Wirewound,