RWR81N9R76FSB12
Mfr.Part #
RWR81N9R76FSB12
Description
RES 9.76 OHM 1W 1% WW AXIAL
Resistance :
9.76Ohms
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
Lead Length :
38.1mm
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Max Operating Temperature :
250°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
2.16mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Supplier Device Package :
Axial
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
2.16mm
Datasheets
RWR81N9R76FSB12
Vishay / Dale RWR81N9R76FSB12
Through Hole 9.76Ohms, 1W, Wirewound,