RWR81N9R53FSS70
Mfr.Part #
RWR81N9R53FSS70
Description
RES 9.53 OHM 1W 1% WW AXIAL
Resistance :
9.53Ohms
Width :
2.16mm
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Published :
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Diameter :
2.16mm
Lead Free :
Contains Lead
Max Operating Temperature :
250°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Mount :
Through Hole
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR81N9R53FSS70
Vishay / Dale RWR81N9R53FSS70
Through Hole 9.53Ohms, 1W, Wirewound,