RWR81N90R9FSS70
Mfr.Part #
RWR81N90R9FSS70
Description
RES 90.9 OHM 1W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Diameter :
2.16mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Power Rating :
1W
Max Operating Temperature :
250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
90.9Ohms
Lead Length :
38.1mm
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
2.16mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR81N90R9FSS70
Vishay / Dale RWR81N90R9FSS70
Through Hole 90.9Ohms, 1W, Wirewound,