RWR81N90R9BSB12
Mfr.Part #
RWR81N90R9BSB12
Description
RES 90.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Power (Watts) :
1W
2
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
250°C
Power Rating :
1W
Length :
6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
90.9Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Diameter :
2.16mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.16mm
Package / Case :
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Datasheets
RWR81N90R9BSB12
Vishay / Dale RWR81N90R9BSB12
Through Hole 90.9Ohms, 1W, Wirewound,