RWR81N8R45FSS70
Mfr.Part #
RWR81N8R45FSS70
Description
RES 8.45 OHM 1W 1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Width :
2.16mm
Resistance :
8.45Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Max Operating Temperature :
250°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Diameter :
2.16mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81N8R45FSS70
Vishay / Dale RWR81N8R45FSS70
Through Hole 8.45Ohms, 1W, Wirewound,