RWR81N7R68FSRSL
Mfr.Part #
RWR81N7R68FSRSL
Description
RES 7.68 OHM 1W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
1W
Width :
2.16mm
Length :
6.35mm
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
7.68Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR81N7R68FSRSL
Vishay / Dale RWR81N7R68FSRSL
7.68Ohms, 1W, Wirewound,