RWR81N7R68FSBSL
Mfr.Part #
RWR81N7R68FSBSL
Description
RES 7.68 OHM 1W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Width :
2.16mm
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
7.68Ohms
Length :
6.35mm
Published :
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RWR81N7R68FSBSL
Vishay / Dale RWR81N7R68FSBSL
7.68Ohms, 1W, Wirewound,