RWR81N7R32FSS70
Mfr.Part #
RWR81N7R32FSS70
Description
RES 7.32 OHM 1W 1% WW AXIAL
Resistance :
7.32Ohms
Length :
6.35mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Width :
2.16mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
250°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Mount :
Through Hole
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
2
Diameter :
2.16mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR81N7R32FSS70
Vishay / Dale RWR81N7R32FSS70
Through Hole 7.32Ohms, 1W, Wirewound,