RWR81N6R00FRBSL
Mfr.Part #
RWR81N6R00FRBSL
Description
RES 6 OHM 1W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Resistance :
6Ohms
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
1W
Width :
2.16mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
1W
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR81N6R00FRBSL
Vishay / Dale RWR81N6R00FRBSL
6Ohms, 1W, Wirewound,