RWR81N69R8FRBSL
Mfr.Part #
RWR81N69R8FRBSL
Description
RES 69.8 OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.16mm
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
48 Weeks
Resistance :
69.8Ohms
Supplier Device Package :
Power Rating :
1W
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81N69R8FRBSL
Vishay / Dale RWR81N69R8FRBSL
69.8Ohms, 1W, Wirewound,