RWR81N64R9FRBSL
Mfr.Part #
RWR81N64R9FRBSL
Description
RES 64.9 OHM 1% 1W AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Length :
6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Width :
2.16mm
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
64.9Ohms
Published :
Datasheets
RWR81N64R9FRBSL
Vishay / Dale RWR81N64R9FRBSL
64.9Ohms, 1W, Wirewound,