RWR81N61R9FRBSL
Mfr.Part #
RWR81N61R9FRBSL
Description
RES 61.9 OHM 1W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Power Rating :
1W
Length :
6.35mm
Package / Case :
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
61.9Ohms
Datasheets
RWR81N61R9FRBSL
Vishay / Dale RWR81N61R9FRBSL
61.9Ohms, 1W, Wirewound,