RWR81N5R36FMRSL
Mfr.Part #
RWR81N5R36FMRSL
Description
RES 5.36 OHM 1W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
1W
Width :
2.16mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
5.36Ohms
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
M (1%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR81N5R36FMRSL
Vishay / Dale RWR81N5R36FMRSL
5.36Ohms, 1W, Wirewound,