RWR81N51R1FRBSL
Mfr.Part #
RWR81N51R1FRBSL
Description
RES 51.1 OHM 1W 1% WW AXIAL
Power Rating :
1W
Length :
6.35mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
51.1Ohms
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.16mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Datasheets
RWR81N51R1FRBSL
Vishay / Dale RWR81N51R1FRBSL
51.1Ohms, 1W, Wirewound,