RWR81N4R99FSBSL
Mfr.Part #
RWR81N4R99FSBSL
Description
RES 4.99 OHM 1W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
4.99Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Width :
2.16mm
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR81N4R99FSBSL
Vishay / Dale RWR81N4R99FSBSL
4.99Ohms, 1W, Wirewound,