RWR81N4R70FSBSL
Mfr.Part #
RWR81N4R70FSBSL
Description
RES 4.7 OHM 1W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
4.7Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
1W
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
1W
Width :
2.16mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR81N4R70FSBSL
Vishay / Dale RWR81N4R70FSBSL
4.7Ohms, 1W, Wirewound,