RWR81N4R32FSB12
Mfr.Part #
RWR81N4R32FSB12
Description
RES 4.32 OHM 1W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
4.32Ohms
Width :
2.16mm
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
1W
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Power Rating :
1W
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Diameter :
2.16mm
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR81N4R32FSB12
Vishay / Dale RWR81N4R32FSB12
Through Hole 4.32Ohms, 1W, Wirewound,