RWR81N4R32FRB12
Mfr.Part #
RWR81N4R32FRB12
Description
RES 4.32 OHM 1W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
2
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Lead Length :
38.1mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Power Rating :
1W
Diameter :
2.16mm
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
4.32Ohms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Package / Case :
Packaging :
Bulk
Width :
2.16mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
6.35mm
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR81N4R32FRB12
Vishay / Dale RWR81N4R32FRB12
Through Hole 4.32Ohms, 1W, Wirewound,