RWR81N4990FSBSL
Mfr.Part #
RWR81N4990FSBSL
Description
RES 499 OHM 1W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
1W
Resistance :
499Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
6.35mm
Width :
2.16mm
Supplier Device Package :
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Bulk
Power Rating :
1W
Published :
Datasheets
RWR81N4990FSBSL
Vishay / Dale RWR81N4990FSBSL
499Ohms, 1W, Wirewound,