RWR81N4750BSBSL
Mfr.Part #
RWR81N4750BSBSL
Description
RES 475 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Supplier Device Package :
Axial
Termination :
Packaging :
Bulk
Width :
2.16mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
475Ohms
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Published :
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
6.35mm
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Length :
38.1mm
Max Operating Temperature :
250°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Datasheets
RWR81N4750BSBSL
Vishay / Dale RWR81N4750BSBSL
475Ohms, 1W, Wirewound,