RWR81N43R2FRRSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWR81N43R2FRRSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 43.2 OHM 1W 1% WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
43.2Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
48 Weeks
Power Rating :
1W
Lead Free :
Contains Lead
Lead Length :
38.1mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Composition :
Wirewound
Width :
2.16mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
1W
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
1W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81N43R2FRRSL
Vishay / Dale RWR81N43R2FRRSL
43.2Ohms, 1W, Wirewound,