RWR81N4220FRRSL
Mfr.Part #
RWR81N4220FRRSL
Description
RES 422 OHM 1W 1% WW AXIAL
Width :
2.16mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
422Ohms
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR81N4220FRRSL
Vishay / Dale RWR81N4220FRRSL
422Ohms, 1W, Wirewound,