RWR81N3R92FSB12
Mfr.Part #
RWR81N3R92FSB12
Description
RES 3.92 OHM 1W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Width :
2.16mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Resistance :
3.92Ohms
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Packaging :
Bulk
Length :
6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
1W
Composition :
Wirewound
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Supplier Device Package :
Diameter :
2.16mm
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
250°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RWR81N3R92FSB12
Vishay / Dale RWR81N3R92FSB12
Through Hole 3.92Ohms, 1W, Wirewound,