RWR81N3R65FRRSL
Mfr.Part #
RWR81N3R65FRRSL
Description
RES 3.65 OHM 1W 1% WW AXIAL
Width :
2.16mm
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Resistance :
3.65Ohms
Power (Watts) :
1W
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RWR81N3R65FRRSL
Vishay / Dale RWR81N3R65FRRSL
3.65Ohms, 1W, Wirewound,