RWR81N34R0FSB12
Mfr.Part #
RWR81N34R0FSB12
Description
RES 34 OHM 1W 1% WW AXIAL
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Diameter :
2.16mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
34Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
1W
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Contact Plating :
Lead, Tin
Width :
2.16mm
Lead Free :
Contains Lead
Max Operating Temperature :
250°C
Published :
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR81N34R0FSB12
Vishay / Dale RWR81N34R0FSB12
Through Hole 34Ohms, 1W, Wirewound,