RWR81N3400FSB12
Mfr.Part #
RWR81N3400FSB12
Description
RES 340 OHM 1W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Power (Watts) :
1W
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
6.35mm
Power Rating :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Wirewound
Max Operating Temperature :
250°C
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Axial
Diameter :
2.16mm
Termination :
Published :
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Width :
2.16mm
Resistance :
340Ohms
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RWR81N3400FSB12
Vishay / Dale RWR81N3400FSB12
Through Hole 340Ohms, 1W, Wirewound,