RWR81N33R2FSB12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWR81N33R2FSB12
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33.2 OHM 1W 1% WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Published :
Max Power Dissipation :
1W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
6.35mm
Power Rating :
1W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Supplier Device Package :
Axial
Width :
2.16mm
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
1W
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
2.16mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
33.2Ohms
Package / Case :
Lead Length :
38.1mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Lead Free :
Contains Lead
Radiation Hardening :
No
Composition :
Wirewound
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Max Operating Temperature :
250°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RWR81N33R2FSB12
Vishay / Dale RWR81N33R2FSB12
Through Hole 33.2Ohms, 1W, Wirewound,