RWR81N33R0FRBSL
Mfr.Part #
RWR81N33R0FRBSL
Description
RES 33 OHM 1W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
33Ohms
Width :
2.16mm
Power (Watts) :
1W
Length :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Power Rating :
1W
Datasheets
RWR81N33R0FRBSL
Vishay / Dale RWR81N33R0FRBSL
33Ohms, 1W, Wirewound,